جاهای دیدنی

دشت میشان همدان | بهشتی چهارفصل در میانه دشت

دشت میشان

در انتهای جاده‌ای زیبا، دشتی سرسبز با نام دشت میشان قرار دارد با درختان بلند که در بهار و پاییز شکوه و جلوه‌ای خاص دارد. این دشت زیبایی خود را مدیون برف و یخ، چمنزار و گل های کوچک زردی است که منظره‌ای چشم نواز و دوست داشتنی را برایش به ارمغان آورده‌اند. دشت میشان که در مسیر صعود به قله‌ی زیبای الوند قرار دارد یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری همدان است.
بنابراین در سفر به همدان، بازدید از این دشت زیبا را که با طراوت، تازگی و آرامش خود شما را از دغدغه‌های روزانه‌تان خلاص می‌کند، از دست ندهید.

دشت میشان

گشت و گذار در دشت میشان

لذت بازدید از دشت میشان را با تمام وجود حس کنید، بر روی چمن‌ها دراز بکشید و به موسیقی آب جاری از چشمه‌ها گوش بسپارید تا این طنین دل انگیز، شما را از این دنیا خارج کرده و به دنیای دیگری ببرد. برای رسیدن به دشت میشان دو راه وجود دارد یکی کوهپیمایی و دیگری استفاده از تله کابین. برای اینکه در دشت میشان کوهپیمایی داشته باشید باید از قبل وسایل مورد نیاز آن را آماده کرده و اطلاعات مسیر را بدست بیاورید.

گشت و گذار در دشت میشان

مسیر رسیدن به دشت میشان

با آغاز مسیر و حرکت به سمت قله الوند و دشت میشان هرچه بیشتر بالا می‌روید، منظره‌ی پشت سرتان زیباتر و گسترده‌ی دیدتان وسیع‌تر می‌شود. به طوری که با نگاه به منظره‌ی پشت سر، خستگی را فراموش کرده و با ذوق و شوق بیشتری برای ادامه مسیر و رسیدن به دشت میشان، تلاش می‌کنید. در این مسیر زیبا و همچنین کمی سخت و سنگین، دو پناهگاه کوهنوردی وجود دارد که مدت‌ها پیش ساخته شده‌اند. بدست آوردن انرژی دوباره و استراحت کردن در این ایستگاه ها، لطف و صفای خاصی دارد.
اولین پناهگاه یک بالکن با نمای بسیار زیبایی از دره است که اگر در روزهای ابری روی آن بایستید، شاهد منظره‌ی خارق‌العاده‌ای خواهید بود که می‌شود آنرا به اقیانوس ابر تشبیه کرد.
اگر انتخابتان استفاده از تله‌کابین است، گنج‌نامه در ایستگاه دوم آن قرار دارد و منظره‌ای فراموش نشدنی پیش رویتان قرار دارد.

مسیر رسیدن به دشت میشان

جاذبه‌های گردشگری اطراف دشت میشان

عبور کردن از مسیری کاروان‌رویی که در زمان هخامنشیان، پادشاهان و همراهانشان از آن عبور می‌کردند، می‌تواند تجربه‌ای متفاوت باشد.
مسیری که شما را به کتیبه باستانی گنج نامه می‌رساند. این کتیبه متعلق به عصر داریوش و خشایار شاه، دو پادشاه بزرگ هخامنشی است.

جاذبه‌های گردشگری اطراف دشت میشان

فصل مناسب برای سفر به دشت میشان

هرچند که اوایل بهار تا اواسط تابستان و اواسط مهرماه تا اواسط ابان ماه، بهترین ماه برای سفر به دشت میشان است. اما بیشتر گردشگران بهار و پاییز را برای بازدید از این دشت انتخاب می‌کنند.
دلیل محبوبیت بازدید از دشت میشان در بهار را می‌توان آب و هوای دلچسب و  مناظر دشت دانست که با دیگر فصل‌ها قابل مقایسه نیست.
برای عده‌ای اما، تماشای دشت سپید‌پوش میشان در زمستان، یکی از فراموش نشدنی ترین تجربه هاست.

فصل مناسب برای سفر به دشت میشان

اقامت و دسترسی

از تهران به سمت همدان چهار ساعت رانندگی در پیش خواهید داشت. با رسیدن به همدان از میدان امام به سمت میدان قائم حرکت کنید و پس از رسیدن به میدان قايم سمت راست بروید. کمی بالاتر به یک دوراهی می‌رسید که یکی به سمت عباس آباد و دیگری به سمت گنج نامه می‌رود. مسیر گنج نامه را ادامه دهید تا به ابتدای مسیر کوهپیمایی و درنهایت دشت میشان برسید.
برای اقامت نیز، همدان می‌تواند بهترین انتخاب باشد هرچند پیشنهاد ما به شما رزرو آنلاین اقامتگاه‌های همدان از سایت اتاقک است.

5/5 - (5 امتیاز)
اتاقک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا