تجربه سفر

سنگده یک طبیعت بکر

سنگده نام روستایی از توابع دودانگه استان مازندران است که با همه زیبایی‌اش در انتهای جنوب شرقی استان مازندران و دامنه رشته‌کوه‌های البرز و جنگل‌های هیرکانی قرار دارد. این روستای بی‌نظیر در هر فصلی دیدنی است روح‌ هر بیننده‌ای را شاد می‌کند.

دسترسی به روستا سنگده

بهترین راه برای رسیدن به این روستا از طریق شهر پل سفید مازندران است. بعد از رسیدن به پل‌سفید در کنار پمپ بنزین جاده فرعی قرار دارد که بعد از حدود ۲۰ دقیقه رانندگی در میان جنگل، صخره‌ و دشت‌ها شما را به روستای زیبای سنگده می‌رساند.

دسترسی به روستا سنگده 

در این روستا چه طبیعتی خواهید دید؟

وارد روستای سنگده که شوید هر دو طرف جاده خانه‌های روستایی را خواهید دید که در قسمت شمالی جاده تراکم بیشتری دارند. قسمت شمالی آن به دشت‌های بلند و قسمت جنوبی به جنگل‌های وسیع و سرسبز ختم می‌شود. برای وارد شدن به جنگل‌ به‌وسیله خودرو می‌توانید از چند دسترسی و بعد از عبور از نگهبان‌های مناطق حفاظت شده استفاده کنید.

طبیعت سنگده

اطلاعات بیشتر درباره روستا سنگده

اکثر اهالی سنگنده از نوادگان عمادالدین مرعشی‌اند که مزارش در روستای وری، از توابع بخش چهاردانگه، است. «سید ده» بعد از مدتی به سنگده تغییر نام یافت که احتمالاً علت آن هم‌جواری با منطقه‌های سنگسر و شهمیرزاد، که در قسمت شرقی و جنوبی رشته کوه البرز قرار دارند، بوده است.
بیشنر روستاییان به کشاورزی و دامداری مشغول‌اند و برخی نیز در بخش خدمات و صنایع کارگاهی مشغول به کارند.
این روستا از دو روستای سنگده و درزی‌کلا تشکیل شده است و همه اهالی آن به زبان مازندرانی صحبت می‌کنند.شما می‌توانید برای مشاهده اقامتگاه‌های سوادکوه و نزدیک به سنگده اینجا را کلیک کنید.

همچنین می توانید برای اجاره ویلا در شمال یا اجاره ویلا در رامسر می توانید از سامانه رزرو آنلاین ویلا اتاقک مراجعه کنید و با اطمینان خاطر ویلای مورد نظر خود را رزرو کنید و از سفر و اقامت خود لذت ببرید.

4.4/5 - (9 امتیاز)
اتاقک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا