جاهای دیدنی

دریاچه ارواح نوشهر | دریاچه ای غرق در وهم و سکوت

دریاچه ارواح نوشهر | دریاچه ای غرق در وهم و سکوت

دریاچه ارواح نوشهر، با درختان شکسته ی ایستاده در آب، از لا به لای مه و شاخ و برگ انبوه جنگل، آنچنان منظره ترسناک و وهم آلودی را رقم زده است که پاهایتان به هنگام نزدیک شدن به آن سست خواهد شد.
دریاچه ای با درختان تیز و کشنده ای که سر از آب بیرون آوره اند، ابرهایی که مانند مردابی سپید رنگ بر روی آب می لغزند و آماده پایین کشیدنتان در آب هستند، در کنار صدای حیوانات، همه و همه، تماشای غروب در این منطقه را به یکی از ترسناک ترین تجارب زندگی شما تبدیل خواهد کرد. بنابراین باید بدانید که داستان واقعی بازدید از این منطقه نه در بدو ورود بلکه از زمان تاریکی هوا آغاز می شود.

دریاچه ارواح

کابوسی از جنس تاریکی و مرگ

با فرا رسیدن شب، تابیدن نور مهتاب بر تن دریاچه و رقصیدن سایه درختان بر سطح آب، باور خواهید کرد که هرآنچه درباره دریاچه ارواح گفته اند، حقیقت دارد. درست همین زمان است که رفتن به نزدیکی آب ترسناک می شود و ترجیح می دهید در کنار دوستان و در منطقه نور آتش باقی بمانید. با رسیدن صبج اما، تمام سایه ها و درختان خوفناک شب قبل جایشان را به منظره ای شبیه به تراژدی بعد از جنگ می دهد. درختانی که شکسته، نیمه جان و یا سبز و استوار در میان آب خودنمایی می کنند با پس زمینه ای از جنگل و آسمان آبی که به سوژه ای بی نظیر برای عکاسی تبدیل شده اند.
منظره ی بی نظیر این منطقه و بکر بودن جنگل های اطراف آن، همگی باعث شده اند تا دریاچه ارواح نوشهر یا دریاچه ممرز، در فهرست میراث ملی طبیعی ثبت شود.
دریاچه ارواح ۷۰۰ متر طول و ۳۰۰ متر عرض دارد و باید توجه کرد که به هیچ عنوان برای شنا و یا قایق سواری مناسب نیست. در عوض می توانید از عکاسی، کمپینگ و جنگل نوردی در این منطقه لذت ببرید.

پارک جنگلی سی سنگان هم با این دریاچه فاصله زیادی ندارد و می‌تواند انتخاب جذابی برای گردش و خوش‌گذرانی در نزدیکی دریاچه ارواح باشد.

دریاچه ارواح مازندران

دریاچه ارواح 01

اجاره ویلا در نوشهر با قیمت مناسب یا اجاره آپارتمان مبله در نوشهر

بسیاری از افرادی که راهی دریاچه ممرز یا همان دریاچه ارواح می‌شوند، لوازم مورد نیاز برای کمپینگ را همراه خود دارند، اما در صورتی که شب مانی در کنار دریاچه و ماندن در جنگل انتخاب شما نیست، می‌توانید با اجاره ویلا در نوشهر با قیمت مناسب یک محل اقامت باکیفیت برای یک شب از اتاقک رزرو کنید.

دریاچه ممرز

مسیر دریاچه ارواح نوشهر

برای رسیدن به دریاچه ارواح باید راهی استان مازندران و شهرستان نوشهر شوید. درست در کیلومتر ۱۲ جاده نوشهر و پس از عبور از جاده ونوش، جاده فرعی روستای چلندر و صلاح الدین کلای سفلی قرار دارد که باید وارد آن شوید. توجه کنید که مسیر دسترسی دریاچه به صورتی است که تنها خودروهای آفرود می توانند آن را بپیمایند. پس از عبور از روستاها به محیط بانی منطقه خواهید رسید و کارهای اداری مورد نیاز شما برای ورود به منطقه انجام خواهد شد.
بعد از محیط بانی، جاده شمالی را باید تا ۱۰ کیلومتر و تا رسیدن به تابلو دشت و بند ممرز ادامه دهید. در انتهای جاده جنگلی پیش روی شما نیز، دریاچه ارواح قرار دارد.

دریاچه ممرز مازندران

5/5 - (4 امتیاز)
اتاقک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا