جاذبهکجا سفر برم؟

آبشار کبود‌وال | تنها  آبشار خزه‌ای ایران


آبشار کبود‌وال تنها  آبشار خزه‌ای ایران

استان گلستان با داشتن جاذبه‌های گردشگری طبیعی بسیار، یکی از زیباترین و پربازدیدترین استان‌های ایران می‌باشد که آبشار کبودوال یکی از آنهاست. این آبشار تنها آبشار خزه‌ای ایران است که با چشم‌اندازی زیبا و بی‌نظیر، هرساله باعث جذب گردشگران زیادی می‌شود. آب این آبشار از کوه شمالی هارون از ارتفاع 1780 متر سرچشمه می‌گیرد و قابل آشامیدن می‌باشد. برخی جوانان نیز در حوضچه‌های پایین آبشار شنا و آبتنی می‌کنند.

آبشار کبودوال

آبشار کبودوال در فصل های مختلف

این منطقه دارای آب و هوایی معتدل است و در تمامی فصل‌ها زیبایی خاص و منحصر به فرد خود را دارد. آبشار کبودوال در فصل بهار و تابستان کاملا سبزپوش می‌شود و منظره‌ای فوق‌العاده را خلق می‌کند که هر بیننده‌ای را به وجد می‌آورد، در پاییز که پادشاه فصل‌هاست این منظره‌ی زیبا با مجموع رنگ های گرم رنگ آمیزی می‌شود و به روح شما گرما می‌بخشد. در زمستان نیز عروس برفی‌ست که میزبان دوستداران منظره های زمستانی  می‌شود.

آبشار کبودوال
امکانات رفاهی آبشار کبودوال

وقتی به منطقه کبودوال می‌رسید میتوانید خودرو هایتان را در پارکینگ پارک کنید و بعد به سمت آبشار حرکت کنید. بعد از پارکینگ محوطه‌ای وجود دارد که محل سرویس‌های بهداشتی، نمازخانه و غذاهای محلی و صنایع‌دستی است. آبشار کبودوال به تمیزترین آبشار ایران معروف است زیرا در طول مسیر تعداد زیادی سطل زباله وجود دارد.
بازدید از آبشار کبودوال به خاطر سنگ‌فرش بودن مسیر، آنقدرها که فکر می‌کنید دشوار نیست. مسیر رسیدن به آبشار شیب زیادی ندارد و از میان درختان سرسبز عبور می‌کند. همچنین برای نشستن، استراحت کردن و خوردن غذا و نوشیدنی آلاچیق‌ها و سکوهایی تعبیه شده است.

آبشار کبودوال

نکات سفر

اگر در بهار و تابستان به دیدن این جاذبه زیبا می روید، دوربین عکاسی، لباس اضافی در صورت خیس شدن و خوراکی‌های لازم برای داشتن انرژی کافی همراه داشته باشید و اگر در پاییز و زمستان به کبودوال سفر می‌کنید، کفش مناسب برای برف و باران، چند دست لباس گرم و خوراکی‌هایی که باعث گرما می‌شود با خود به همراه ببرید.

آبشار کبودوال 09

اقامت و دسترسی

از گرگان به سمت علی آباد کتول حرکت می‌کنیم، تابلوها ما را به سمت کبودوال راهنمایی می‌کنند، پس از 5 کیلومتر به محل پارک ماشین و ابتدای منطقه کبودوال می‌رسیم. تا محل آبشار اصلی حدود 20دقیقه پیاده‌روی می‌کنیم و بعد از آن با دیدن آبشار زیبا و خروشان کبودوال به تفریح و لذت بردن از محیط می‌پردازیم.
برای اقامت نیز، گرگان و شهرهای اطراف مانند علی آباد کتول می تواند بهترین انتخاب باشد هرچند پیشنهاد ما به شما رزرو آنلاین اقامتگاه های گرگان و اقامتگاه های علی آباد کتول از سایت اتاقک است.

سخن آخر

طبیعت میزبان شماست پس میهمان خوبی باشید. زباله هایتان را جمع کنید و در طبیعت رها نکنید، به درختان و امکانات رفاهی دیگر صدمه نرسانید. از درست کردن آتش خودداری کنید، در صورت لزوم حتما در هنگام رفتن آتش را با آب و خاک خاموش کنید. به فرهنگ و آداب و رسوم مردم آن منطقه نیز احترام بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا