معرفی شهر

معرفی مکان های دیدنی و گردشگری تنکابن (شهسوار)

تنکابن (شهسوار)کجاست؟

نام قدیم تنکابن شهسوار و به معنای شوالیه بوده است. تنکابن جزو چهار شهر بزرگ استان مازندران شناخته می‌شود. شهری تاریخی دارای بناهایی زیبا به همراه جاذبه‌های طبیعی قطعاً مکانی مناسب برای سفر و گردشگری است. شما می‌توانید به‌راحتی با اجاره ویلا در شمال با قیمت مناسب راهی شهرهای زیبای شمالی شوید و یک سفر لذت‌بخش را شروع کنید. تنکابن به‌عنوان مرکز مرکبات ایران شناخته می‌شود و مرکبات این منطقه زبانزد خاص‌و‌عام است. به دلیل وجود آب و هوای مناسب پرورش گیاهان تزیینی و صادر کردن آن‌ها در این شهر انجام می‌شود. سفر به شهر تنکابن مانند سفر به دیگر شهرهای استان مازندران پر از هیجان، پر رمز‌و‌راز و خاطره‌انگیز است. در ادامه مراکز تفریحی تنکابن را با هم بررسی می‌کنیم.

معرفی شهر تنکابن

جاذبه گردشگری دشت دریاسر

دشت دریاسر تنکابم در بین چهار قله قرار گرفته است از یک سمت یخچا‌ل‌های طبیعی الموت و از سویی دیگر قله سیالان، که سرسبز است، دشت را احاطه کرده‌اند. قله خشچال و کندیگان قله‌های دیگر اطراف دشت دریاسر هستند. در اردیبهشت این دشت تبدیل به بهشتِ زمین می‌شود. و

جود چشمه‌های روان در بستر دشت دریاسر تنکابن باعث رویش گیاهان و گل‌های زردرنگ شده است که باعث زیبایی خیره‌کننده این مکان شده‌اند. شما می ‌توانید برای رزرو ویلا و سوئیت در تنکابن و نزدیک به دشت دریاسر تنکابن نام این شهر را در صفحه اصلی سایت ما جستجو کنید و اقامتگاه‌های منطقه را ببینید.

جاذبه گردشگری دشت دریاسر

جاذبه توریستی قله سیالان

معروف‌ترین مکان توریستی و گردشگری در تنکابن قله سیالان است. قله سرسبز و زیبای سیالان در مرز استان‌های مازندران و قزوین قرار گرفته است. سیالان بلندترین قله تنکابن است که به دلیل اینکه بین مناطق دوهزار و رودبار‌الموت قرار دارد دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی است. در پای کوه دشتی سبز با نهرهای کوچک، مکانی آرامش‌بخش و طبیعی ساخته است که مناسب برای استراحت و لذت بردن از زیبایی‌های بی‌نظیر طبیعت است.

جاذبه توریستی قله سیالان

جاذبه توریستی و تفریحی جنگل دوهزار

یک جنگل‌نوردی خاص را در جنگلی بکر و مه گرفته تجربه کنید. جنگل‌های دوهزار به واسطه رودها، ارتفاعات، پوشش گیاهی، دره سرسبز دو‌هزار و پارک جنگلی چال‌دره مکانی شگرف، خاص و بی‌نظیر است. عظمت و زیبایی جنگل‌های دوهزار و سه‌هزار یکی از دلایل جذب توریست به تنکابن می‌باشد و یکی از زیباترین مراکز تفریحی تنکابن به حساب می‌آید. این جنگل ۲۰۰۰متر از سطح دریا ارتفاع دارد و به همین دلیل نام دو‌هزار برای آن انتخاب شده است. 

آرامش جنگل به همراه شنیدن صدای آواز و پرواز پرندگان لذتی وصف نشدنی و تجربه‌ای خاص به همراه خود دارد. آبشار ماهی‌ورزان و چشمه گرخانی زیبایی دوهزار را بیشتر می‌کنند. سفر در طول جاده دوهزار و بازدید از جنگل بی‌نظیرِ دوهزار تجربه‌ای است که هرگز نباید از دست داد.

جاذبه توریستی و تفریحی جنگل دوهزار

روستای قلعه گردن تنکابن

روستای قلعه گردن از محبوب‌ترین مراکز تفریحی تنکابن می‌باشد. پوشش گیاهی که در روستای قلعه گردن تنکابن دیده می‌شود، بسیار جذاب است. فضای روستا بکر و دست‌نخورده است و خانه‌هایی که به صورت خلوت و با فاصله از هم طراحی سنتی خود را حفظ کرده‌اند.

روستای قلعه گردن تنکابن در غرب مازندران قرار دارد. این روستا از شرق با چالوس و از غرب با رامسر همسایه می‌باشد. زیبایی روستای قلعه‌گردن تنکابن به اندازه‌ای است که لقب بهشت کوچک شمال ایران را از آن خود کرده است.

پل چشمه کیله، بنایی تاریخی نشسته بر رودخانه دائمی

پل چشمه کیله از بناهای تاریخی در مرکز شهر تنکابن قرارداد و بیشتر از هشتاد سال از عمر آن می‌گذرد. معماری این پل بسیار زیبا و اصولی است. پل چشمه کیله توسط مهندسان آلمانی طراحی و به‌ دست معماران ایرانی ساخته شده است که به‌عنوان نماد شهر تنکابن شناخته می‌شود. عظمت و قدمت این پل باعث شد تا در فهرست آثار ملی ثبت شود.

در سفر به تنکابن بعد از دیدن این جذابیت‌ها می‌توانید مکان های گردشگری و جاذبه های توریستی و تفریحی عباس آباد را نیز برای گردش در شهرهای اطراف انتخاب کنید.


پل چشمه کیله

ساحل تنکابن

یکی از مراکز تفریحی تنکابن، ساحل تنکابن است. ساحل تنکابن جزو ساحل‌های شنی شمال ایران می‌باشد که تفریحات آبی بسیار در آن می‌توانید تجربه کنید.

ساحل تنکابن به لحاظ شرایط طبیعی یکی از زیباترین سواحل ایران  است که در آن امکاناتی هم برای استفاده مسافران از آب دریا و اقامت کوتاه مدت در نظر گرفته شده است.

بازا‌رماهی تنکابن، هدیه ای از طبیعت

خرید و چشیدن طعم خوراکی‌های محلی و طبیعی یکی از جذابیت‌های سفر است. تنکابن هم مثل هر شهر دیگری بازارهای محلی و سنتی خاص خودش را دارد. یکی از این مراکز خرید تنکابن، بازار ماهی‌فروشان است که می‌توان انواع و اقسام ماهی‌های دریای خزر و رودخانه های اطراف را از آن‌جا تهیه کرد. صیادان هر روز ماهی‌های تازه را در این بازار برای فروش عرضه می‌کنند. زمانی‌ که فصل صید ماهی است این بازار مملو از جمعیت است و فضای شاد و خاطره‌انگیزی دارد.

بازا‌رماهی تنکابن

اجاره ویلا در تنکابن مازندران و راهنمای اجاره آپارتمان مبله، سوئیت ارزان و خانه ویلایی با قیمت مناسب

برای شما پیشنهاد ویژه‌ای داریم.

برای اجاره ویلا در تنکابن مازندران یا اجاره آپارتمان مبله، سوئیت ارزان و خانه ویلایی با قیمت مناسب می‌توانید از طریق سایت اتاقک اقدام کنید و با گذراندن چند مرحله ساده اتاقک مناسب را در تاریخ مورد نظرتان، با قیمتی مناسب، رزرو کنید.

اقامت دلچسبی برای شما آرزو می‌کنیم.

4.7/5 - (3 امتیاز)
اتاقک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا