ازنا

ازنا کجاست ؟ معرفی جاهای دیدنی ازنا

آشنایی با جاهای دیدنی ازنا

شهر زیبا، کوچک و کم‌جمعیت ازنا در شرق استان لرستان قرار دارد. این شهر در دشت جاپلق قرار گرفته و از جنوب به اشترانکوه، از غرب به دربند، از شرق به امامزاده قاسم و از شمال به مؤمن‌آباد منتهی می‌شود. ازنا خاک حاصلخیزی دارد و بیش از ۸۰ ٪ از مساحت آن برای کشاورزی استفاده می‌شود و لوبیا یکی از معروف‌ترین محصول‌های کشاورزی آن است. ازنا از کلمه‌ ازنائور، با ریشه گرجستانی، گرفته شده و به معنی اشراف‌زاده است. در دوره صفویه گروهی از گرجستانی‌ها به این منطقه کوچ کرده بودند و به بزرگان ‌آن‌ها ازنائور گفته می‌شد، به همین دلیل این منطقه ازنا نام گرفت. روستاهای آباد شهرستان ازنا به دلیل داشتن مردمی خونگرم و مهمان‌نواز به یکی از مهم‌ترین مقصدهای گردشگران در هنگام سفر به شهر ازنا تبدیل شده‌اند. در ادامه از جاذبه های گردشگری ازنا و جاهای دیدنی ازنا برایتان بیشتر می‌گوییم.

ازنا

عکس از گوگل

چشمه قُلقُل یکی از جاذبه های گردشگری ازنا

چشمه قلقل یا قلقلی در روستای دربند، از توابع شهرستان ازنا، قرار دارد. این چشمه یکی از آثار طبیعی این شهر است که از دهانه ۷ متری یک کوه سنگی خارج می‌شود و میزان آب‌دهی آن در هر ثانیه ۴۵ لیتر است، از آب آن برای آبیاری زمین‌های کشاورزی استفاده می‌شود. آب این چشمه آشامیدنی و خنک است و در روزهای گرم سال مکان مناسبی برای شنا کردن به شمار می‌آید.

شما می‌توانید برای رزرو ویلا و سوئیت در ازنا و نزدیک به چشمه قلقل در صفحه اصلی سایت ما نام این شهر را جستجو کنید و اقامتگاه‌های منطقه را ببینید.

چشمه قُلقُل

عکس از گوگل

تونل برفی ازنا

اشترانکوه یکی از بلندترین قله‌های رشته‌کوه زاگرس است که قسمت شمالی آن در شهر ازنا قرار دارد و یکی از جاذبه‌های طبیعی آن تونل برفی است. تونل برفی اثری طبیعی است که در منطقه کمندان شهر ازنا قرار دارد و یکی از خطرناک‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر است. تونل برفی از جمع شدن برف در طول سال‌های زیادی به وجود آمده است و به دلیل ریزش برف در فصل‌های سرد فقط در بهار و تابستان می‌توان از آن بازدید کرد. این تونل ۸۰۰ متر طول و نزدیک به ۳ متر ارتفاع دارد و داخل آن یک رود در جریان است.

تونل برفی ازنا

عکس از گوگل

روستای کمندان

کمندان روستایی از توابع شهر ازناست که در دامنه اشترانکوه قرار دارد. رودخانه کمندان و چشمه‌های جوشانی که از اشترانکوه سرچشمه می‌گیرند در بستر این روستا جریان دارند و طراوت بیشتری به طبیعت سرسبز آن می‌بخشند. پوشش گیاهی متنوعی از جمله درختان بید کهنسال، که در فصل تابستان سایه خنکی را به عابران هدیه می‌دهند، در این روستا وجود دارد. ساکنان خونگرم کمندان در بیشتر روزهای سال پذیرای گردشگران و کوهنوردان داخلی و خارجی‌اند.

روستای کمندان

عکس از گوگل

راهنمای اجاره ویلا، سوئیت و اتاق برای اقامت در شهر ازنا

برای شما پیشنهاد ویژه‌ای داریم.

برای اجاره ویلا در ازنا و یا اقامتگاه، سوئیت و اتاق می‌توانید از طریق سایت اتاقک اقدام کنید و با گذراندن چند مرحله ساده اتاقک مناسب را در تاریخ مورد نظرتان، با قیمتی مناسب، رزرو کنید.

اقامت دلچسبی برای شما آرزو می‌کنیم.

اشتراک‌گذاری

من عکاسم و می‌نویسم چون همیشه دلم می‌خواست دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم. توی رویاهام به همه شهرها سفر می‌کردم و با مردم و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شدم و ازشون عکاسی می‌کردم. اما یک روز تصمیم گرفتم هم دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم و هم جور دیگه‌ای به بقیه نشون بدم. برای همین شروع کردم به عکاسی کردن که خیلی‌ چیزهای جالب رو از دریچه دوربینم به همه معرفی کنم و بعد از اون قلم به دست گرفتم و نوشتن رو شروع کردم. این طوری من و همه کسانی‌ که نوشته‌هام رو می‌خونند به همه شهرها سفر می‌کنیم و با دیدنی‌ها و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.