معرفی شهر

آشنایی با مناطق دیدنی طالقان

معرفی جاهای گردشگری طالقان

طالقان شهری زیباست که در دامنه کوه البرز و استان طالقان قرار دارد. یخچال‌های طبیعی، کوه‌های بلند و رودخانه‌های خروشان از مهم‌ترین دلیل‌های سفر به شهر طالقان‌اند. کوه شاه‌البرز یکی از ارتفاعات این شهر است که از زیستگاه حیواناتی مانند خرس، گرگ، روباه، کفتار، شغال و کبک به‌شمار می‌رود. طالقان به دلیل اینکه نزدیک به شهر تهران است به یکی از محبوب‌ترین مقصدهای سفرهای کوتاه تهرانی‌ها تبدیل شده است. در ادامه از جاذبه های گردشگری طالقان و جاهای دیدنی طالقان برایتان بیشتر می‌گوییم.

درباره طالقان
عکس از گوگل

روستای اورازان یکی از جاذبه های گردشگری طالقان

اورازان نامی آشنا برای طبیعت‌دوستان و علاقه‌مندان به ادبیات است؛ سال‌ها قبل جلال آل‌احمد، نویسنده معروف ایرانی، کتابی درباره این روستا نوشت. روستای اورازان در شهر طالقان قرار گرفته که به دلیل آب‌و‌هوای مطبوعش به یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری این شهر تبدیل شده است. اهالی این روستا از نوادگان امامزاده‌هایی‌اند که مزارشان زیارتگاه مسافران و ساکنان است. دشت لاله، باغ‌های گردو، چشمه‌های متعدد و پرآب و آبشار اورازان از جاذبه‌های طبیعی این روستا به‌حساب می‌آیند. اورازان روستای پر آبی است و به همین دلیل در گذشته به آب‌ریزان معروف بود.

شما می‌توانید برای رزرو ویلا و سوئیت در طالقان و نزدیک به اورازان در صفحه اصلی سایت ما نام این شهر را جستجو کنید و اقامتگاه‌های منطقه را ببینید.

معرفی جاهای گردشگری طالقان
عکس از گوگل

کتیبه گردنه عسلک

کتیبه گردنه عسلک اثری تاریخی متعلق به دوران قاجار است و در روستای گراب قرار دارد. روی این سنگ‌نوشته اشعاری در مدح ناصرالدین شاه قاجار نوشته شده است. شعرهای این کتیبه روی قطعه سنگی با یک متر ارتفاع و ۸۰سانتی‌متر عرض حکاکی شده است. کتیبه روستای گراب در سال ۱۳۸۱ در فهرست آثار ملی ثبت شد.

کتیبه گردنه عسلک
عکس از گوگل

قلعه ارژنگ

ارژنگ یکی از کوه‌های بلند شهر طالقان است و قلعه ارژنگ در قله این کوه در سال ۵۴۴ هجری بنا شده است. قلعه ارژنگ از بناهای مورد استفاده فرقه اسماعیلیان بود که به دلیل موقعیت مکانی‌اش به کل منطقه طالقان اشراف داشت. ساختمان این  قلعه از ساروج و سنگ ساخته شده و قسمت‌های مختلف آن به وسیله راهروهای زیرزمینی به یکدیگر متصل می‌شدند. از بالای قله ارژنگ قسمتی از دریاچه سد طالقان قابل مشاهده است. بنای تاریخی قلعه ارژنگ در سال ۱۳۸۱ در فهرست آثار ملی ثبت شد.

 

راهنمای اجاره ویلا، سوئیت و اتاق برای اقامت در شهر طالقان

برای شما پیشنهاد ویژه‌ای داریم.

برای اجاره ویلا در طالقان و یا اقامتگاه، سوئیت و اتاق می‌توانید از طریق سایت اتاقک اقدام کنید و با گذراندن چند مرحله ساده اتاقک مناسب را در تاریخ مورد نظرتان، با قیمتی مناسب، رزرو کنید.

اقامت دلچسبی برای شما آرزو می‌کنیم.

5/5 - (5 امتیاز)
اتاقک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا