معرفی شهر

آشنایی با جاهای گردشگری کلاردشت

معرفی شهر کلاردشت

کلاردشت از شهرهای استان مازندران است. این شهر به واسطه نزدیکی به کوه، بارندگی‌ و هوای مساعد سرسبز و خرم است. کلاردشت از دریا فاصله زیادی دارد اما جاذبه‌های طبیعی و زیبای این منطقه بکر و چشم‌نواز هستند. سفر به کلاردشت مانند سفر به بهشتی سبز و پر از شگفتی در دشتی وسیع است.

معرفی شهر کلاردشت

جنگل مجل

اغلب گردشگرانی که به کلاردشت سفر می‌کنند، می‌دانند که جنگل کلاردشت فاصله زیادی با کلاردشت ندارد. یکی از جنگل های کلاردشت، جنگل مجل است. جنگل مجل در روستایی به همین و در نزدیکی کلاردشت قرار دارد.

جنگل مجل به مانند جنگل های دیگر کلاردشت بسیار زیبا و دیدنی است. جنگل بر روی تپه‌های مشرف به روستای مجل در 6 کیلومتری غرب شهر حسنکیف قرار دارد.برای رفتن به جنگل مجل باید به فاصله ۴ کیلومتر از شهر حسنکیف وارد روستای رودبارک شد و آنگاه در محل روستا جاده‌ای به سمت چپ وجود دارد، که به روستای مجل معروف است. در ابتدای جنگل چند ویلا ساخته شده که باعث شده بهترین منطقه ویلایی کلاردشت را داشته باشیم.

جاده کلاردشت عباس آباد

یکی از زیباترین و دیدنی ترین جاده‌های کشور، جاده کلاردشت به عباس‌آباد است. این جاده طبیعت بی‌نظیری دارد و در این جاده مناظر فوق‌العاده‌ای خواهید دید.

جاده کلاردشت به عباس‌آباد همانطور که از نامش مشخص است، کلاردشت را به عباس‌آباد وصل می‌کند. در میان جاده کلاردشت به عباس‌آباد جاذبه‌های بسیاری وجود دارد از جمله روستاهای زیبا و رودخانه‌ها که می‌تواند مکان مناسبی برای کمپ باشد.

جاذبه گردشگری دریاچه ولشت

دریاچه ولشت یکی از آثار طبیعی است که در گودالی بزرگ در ارتفاعات کلاردشت به وجود آمده است. زیبایی این دریاچه و محیط اطرافش بی‌شباهت به بهشت نیست. ولشت به دلیل اینکه در ارتفاعات واقع شده است به راحتی در دسترس نیست. آب شیرین دریاچه باعث شده است که پرندگان مهاجر این مکان را به‌عنوان زیستگاه خود انتخاب کنند. آب دریاچه از چشمه‌های زیرزمینی تأمین می‌شود. تجربه بازدید از دریاچه ولشت یکی از تجربه‌های ناب و بی‌مثال طبیعت‌گردی است. شما می‌توانید برای رزرو ویلا و سوئیت در کلاردشت و نزدیک به دریاچه ولشت در صفحه اصلی سایت ما نام این شهر را جستجو کنید و اقامتگاه‌های منطقه را ببینید.

جاذبه گردشگری دریاچه ولشت

جاذبه توریستی یخچال های طبیعی حصارچال

علم‌کوه، دومین قله مرتفع ایران، در منطقه کلاردشت واقع شده است. یخچال طبیعی حصارچال از جمله یخچال‌های قله علم‌کوه است. عمر یخچال‌های علم‌کوه به دوره سوم زمین‌شناسی بازمی‌گردد. ویژگی‌های خاص قله علم‌کوه باعث شده است که کوهنوردان از ایران و سایر کشورها برای کوهنوردی و صخره‌نوردی به این منطقه سفر کنند. بزرگ‌ترین یخچال طبیعی کشور در علم‌کوه قرار دارد.

جاذبه توریستی یخچال های طبیعی حصارچال

جاذبه توریستی و تفریحی شیرچشمه واحد

تفرجگاه شیرچشمه‌ واحد یکی از اماکن طبیعی و زیبای کلاردشت است که مقصد بسیاری از گردشگران شده. آب چشمه از دل سنگی سخت در کوه می‌آید و باعث  سرسبزی محیط و زیبایی آن شده است. این چشمه دارای آبی خنک و آشامیدنی است که گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می‌کند.

جاذبه توریستی و تفریحی شیرچشمه واحد
عکس از پیج اینستاگرام mustseekelardasht

کلاردشت تا دریا

در معرفی کلاردشت باید بیان شود که این منطقه زیبا در غرب استان مازندران قرار دارد و نکته جال آن این است که کلاردشت ساحل دریا ندارد اما برای رفتن به دریای خزر از کلاردشت دو مسیر وجود دارد. یک مسیر از آزادراه چالوس است که از مرزن‌آباد می‌گذرد. مسیر دیگر از جاده کلاردشت عباس‌آباد است. این مسیر در حدود نیم ساعت است و بسیار جاده زیبایی می‌باشد. دریای کلاردشت تنها از این دو مسیر در دسترس است که به انتخاب خود می‌توانید یک مسیر را طی کنید.

مسیر تهران به کلاردشت

فاصله تهران تا کلاردشت در حدود 190 کیلومتر است. یعنی بعد از سه ساعت و نیم رانندگی از تهران به کلاردشت خواهید رسید. جاده چالوس بهترین مسیر برای رفتن از تهران به کلاردشت است.

برای رسیدن به کلاردشت از جاده چالوس، قبل از رسیدن به چالوس دو راهی به سمت کلاردشت را خواهید دید. در این دو راهیبه سمت کلاردشت برانید. البته تنها مسیر تهران به کلاردشت، جاده چالوس نیست. برای رسیدن به کلاردشت می‌توانید از جاده هراز نیز استفاده کنید.

راهنمای اجاره ویلا، سوئیت و اتاق برای اقامت در شهر کلاردشت

برای شما پیشنهاد ویژه‌ای داریم.

برای اجاره ویلا در کلاردشت و یا اقامتگاه، سوئیت و اتاق می‌توانید از طریق سایت اتاقک اقدام کنید و با گذراندن چند مرحله ساده اتاقک مناسب را در تاریخ مورد نظرتان، با قیمتی مناسب، رزرو کنید.

اقامت دلچسبی برای شما آرزو می‌کنیم.

3.8/5 - (6 امتیاز)
اتاقک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا