رستوران های شمال ایران

بهترین رستوران های شمال | شکم‌گردی با غذاهای لذیذ شمالی

در کدام رستوران های شمال غذا بخوریم؟

بهترین رستوران های شمال

عکس از گوگل

غذاهای شهرهای شمالی ایران طرفدارهای زیادی دارد و فرقی نمی‌کند در کدام شهر زندگی می‌کنید چون حتما در بعضی از رستوران‌های شهرتان غذاهایی مثل میرزا قاسمی و باقلاقاتوق در لیست غذاهایشان وجود دارد. زیتون پرورده هم که به‌عنوان یک پیش غذای محبوب در سفره‌های ایرانی جای خود را باز کرده است.

یکی از راه‌های آسان برای خوردن این غذاهای لذیذ انتخاب یک رستوران خوب در شهرهای شمالی است که طعم و کیفیت غذاهایش قابل قبول باشد.

استان‌های گیلان، مازندران و گلستان که در همسایگی دریای خزر قرار گرفته‌اند و مقصد سفرهای زیادی‌اند رستوران‌های معروف زیادی دارند که معرفی کردن همه آن‌ها کار سختی است. 

در ادامه این مطلب به تعدادی از شهرهای این استان‌ها سر می‌زنیم و بهترین رستوران‌ های شمال را به شما معرفی می‌کنیم.

بعضی از این رستوران‌ها غذاهای اصیل محلی هم می‌پزند.

بهترین رستوران های شمال

عکس از گوگل

بهترین رستوران‌های استان گیلان

کباب‌های استان گیلان یکی از غذاهای محبوب ایرانی‌ها است که در رستوران‌های مختلف شهرهای آن می‌توانید نوش جان کنید. البته ماهی سرخ شده، خورشت‌های محلی و پیش غذاهای لذیذ این منطقه هم طعمی فراموش نشدنی دارد.

بهترین رستوران های گیلان

عکس از گوگل

رستوران  شور کولی رشت

در هر جای شهر رشت اگر سراغ یک رستوران خوب را بگیرید و بخواهید غذاهای شمالی درجه یک بخورید رستوران شور کولی را به شما معرفی می‌کنند. محیط صمیمی و گرم رستوران و غذاهای رنگارنگ آن شما را سر سفره رشتی‌های مهمان‌نواز می‌نشاند تا از طعم خوب غذاها لذت بیشتری ببرید.

رستوران شور کولی

عکس از گوگل

آدرس رستوران شور کولی:‌ رشت، گلسار، ابتدای بلوار توحید

سنتی نیمروی لاهیجان

یک رستوران سنتی با میز و صندلی‌ها و دکوری تماشایی که محیط را برای غذا خوردن دلپذیرتر کرده است. اینجا رستوران نیمروی در شهر لاهیجان است که می‌توانید انواع غذاهای محلی شمالی را سفارش بدید و از شکم‌گردی در شهر چای لذت ببرید.

رستوران نیمروی لاهیجان

عکس از گوگل

آدرس رستوران نیمروی: لاهیجان، خیابان کاشف شرقی، نرسیده به مقبره کاشف السلطنه، ساختمان ژاپنی

رستوران حاج مرتضی بندر انزلی

غذاهای رستوران حاج مرتضی بندر انزلی را همه ساکنین این شهر به خاطر کیفیت و طعم غذاهایش می‌شناسند. در این رستوران غذاهای محلی را از نوع خوشمزه‌اش سفارش دهید و طعم واقعی این غذاها را بشناسید. گردوی تازه، خاویار ماهی، باقلا سبز،‌ زیتون و خیار پای ثابت غذاهای شمالی است که در این رستوران با آن‌ها از مشتری‌هایشان پذیرایی می‌کنند.

حاج مرتضی انزلی

عکس از گوگل

آدرس رستوران حاج مرتضی: بندرانزلی، مابین میدان معراج و میدان مالا

رستوران‌های معروف استان مازندران

گردش در شهرهای ساحلی و جنگلی مازندران انرژی زیادی از گردشگران می‌گیرد و آب‌و‌هوای خوب این شهرها اشتهای هر فردی را بیشتر از هر وقت دیگری باز می‌کند. بوی خوب رستوران‌های استان مازندران رهگذرها را وسوسه می‌کند که وقت را هدر ندهد و یکی از آن‌ها را برای خوردن یک غذای خوشمزه انتخاب می‌کند. برای اینکه انتخاب بهتری داشته باشید چند تا از معروف‌ترین رستوران‌های استان مازندران را به شما معرفی می‌کنیم.

با غذاهای محلی مازندران انگشتانتان را نخورید.

بهترین رستوران های مازندران

عکس از گوگل

رستوران  حاج حسن ساری

رستوران حاج حسن در ساری یک رستوران بزرگ و معروف است طعم غذاها، برخورد خوب کارکنان و منظره رو به جنگلش باعث محبوبیت و شهرتش شده است. در این رستوران علاوه‌بر غذاهای ایرانی می‌توانید غذاهای محلی را هم نوش جان کنید.

رستوران حاج حسن

عکس از گوگل

آدرس رستوران حاج حسن: کیلومتر ۲ جاده ساری، نکا

رستوران خاور خانم رامسر

رستوران خاور خانم بیشتر از ده سال است که باعث شده گردشگران زیادی به روستای سرولات سفر کنند و علاوه‌بر خوردن غذاهای خوشمزه از جاذبه‌ای دیدنی این شهر هم ببینند و از همه لحظه‌های سفرشان استفاده کنند. دستپخت خوب خاور خانم بین گردشگرهای خارجی هم طرفدارهای زیادی دارد و چندین مجلی خارجی عکس غذاهایش را روی جلدشان چاپ کرده‌اند. 

رستوران خاور خانم

عکس از گوگل

آدرس رستوران خاور خانم: ۳ کیلومتری چابکسر، روستای سرولات

رستوران فرزین متل قو

متل قو که شهری ساحلی در استان مازندران است و گردشگران زیادی به دلیل داشتن جاذبه‌های گردشگری و امکانات رفاهی مدرن آن را برای سفر انتخاب می‌کنند. پیدا کردن رستوران خوب هم در این شهر کار سختی نیست و رقابت در پختن یک غذای خوشمزه شدید است. بین همه رستوران‌های خوب این شهر رستوران فرزین غذایی خوش طعم و با کیفیت برای مشتری‌هایش آماده می‌کند که تنوع زیادی دارد. کباب ترش و ماهی‌های این رستوران طرفدارهای زیادی دارد.

رستوران فرزین

عکس از گوگل

آدرس رستوران فرزین: استان مازندران، متل قو

رستوران‌های خوب استان گلستان

به استان گلستان که سفر کنید تصور می‌کنید به دنیایی ناشناخته پا گذاشته‌اید چون بیشتر جاهای دیدنی این استان هنوز بکر مانده‌اند و پای کمتر کسی به آن‌ها باز شده است. غذاهای شهرهای این استان هم طعمی خوشایند دارند و با دو استان دیگر شمالی کمی تفاوت دارد. حالا در کدام رستوران‌های استان گلستان غذا بخوریم؟

بهترین رستوران های استان گلستان

عکس از گوگل

رستوران عمارت گرگان

رستوران عمارت را به سبک مراکشی ساخته‌اند و در آن می‌توانید انواع غذاهای ایرانی و فرنگی را نوش جان کنید. این رستوران شهرت و محبوبیت زیادی دارد و همیشه شلوغ است. 

آدرس رستوران عمارت : گرگان، خیابان ولی‌عصر، عدالت ،۲۸ بین شهریور۳و۵

رستوران کاسپین بندر ترکمن

چکدرمه ترکمنی یکی از لذیذترین غذاهای محلی استان گلستان است که رستوران‌ کاسپین در بندر ترکمن این غذا را خوشمزه‌تر از تصورتان می‌پزد. در این رستوران می‌توانید غذاهای محلی دیگری را هم سفارش دهید و غذاهای ایرانی‌اش هم طعم خوبی دارد و همین موضوع باعث محبوبیت این رستوران شده است.

رستوران کاسپین

عکس از گوگل

آدرس رستوران کاسپین: بندر ترکمن، بلوار جمهوری اسلامی، بین جمهوری ۱۶ و ۱۸

رستوران گندم گنبد کاووس

رستوران گندم در گنبد کاووس رستوران مجللی است که طعم خوب غذاهایش باعث شده افراد زیادی آن را برای خوردن یک غذای خوشمزه ایرانی یا محلی انتخاب کنند. این رستوران غذاهای سنتی گلستان را طبخ می‌کند اما افراد زیادی از چلو گردن مخصوص آن تعریف می‌کنند و آن را بهترین غذایش می‌دانند.

تهیه شده توسط تیم تولید محتوای اتاقک

من عکاسم و می‌نویسم چون همیشه دلم می‌خواست دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم. توی رویاهام به همه شهرها سفر می‌کردم و با مردم و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شدم و ازشون عکاسی می‌کردم. اما یک روز تصمیم گرفتم هم دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم و هم جور دیگه‌ای به بقیه نشون بدم. برای همین شروع کردم به عکاسی کردن که خیلی‌ چیزهای جالب رو از دریچه دوربینم به همه معرفی کنم و بعد از اون قلم به دست گرفتم و نوشتن رو شروع کردم. این طوری من و همه کسانی‌ که نوشته‌هام رو می‌خونند به همه شهرها سفر می‌کنیم و با دیدنی‌ها و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شیم.

یک نظر

  1. رحمان محرابی پاسخ

    چه مطلب کاربردی خوبی گذاشتید. کلی استفاده کردم.
    من اصولا زیاد به لاهیجان سفر می کنم، اما از “سنتی نیمروی لاهیجان” خبر نداشتم. این دفعه حتما سراغش خواهم رفت.
    موقف باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.