تفریح و سرگرمی در اصفهان

مکان های تفریحی اصفهان | سرگرمی و تفریح در اصفهان

آشنایی با مکان‌ های تفریحی اصفهان

مکان های تفریحی در اصفهان

عکس از گوگل

وقتی نام اصفهان را می‌شنویم اولین موضوعی که در ذهنمان نقش می‌بندد بناهای تاریخی و زاینده‌رود است. هر فردی برای دیدن تاریخ و طبیعت اصفهان بارها به این شهر سفر می‌کند. اما این شهر فقط بناهای تاریخی یا زاینده‌رود ندارد. مکان های تفریحی اصفهان هم تنوع و تعداد زیادی دارد که می‌توانید ساعت‌ها به بازی و تفریح بپردازید و ساعت‌های شاد بیشتری را در این شهر به‌ دست آورید.

اگر قصد سفر و اقامت در اصفهان را دارید در این مطلب می‌خواهیم تعدادی از این مکان‌ها را برای سرگرمی و تفریح در اصفهان معرفی کنیم.

تفریح و سرگرمی در اصفهان

عکس از گوگل

۱- باغ پرندگان اصفهان

اگر به پرنده‌نگاری و آشنایی با زندگی پرنده‌ها علاقه دارید باغ پرندگان اصفهان یکی از بهترین مکان‌هایی است که می‌توانید در آن ساعت‌ها به تماشای زیباترین پرندگان بنشینید و از دیدن آن‌ها لذت ببرید.

این باغ در سال ۱۳۷۵ افتتاح شد و نزدیک به ۴۰۰۰ پرنده از ۱۳۰ گونه مختلف در آن زندگی می‌کنند.

هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۷ عصر می‌توانید از باغ پرندگان بازدید کنید و هزینه ورودی آن ۱۰ هزار تومان است.

باغ خزندگان هم در نزدیکی این باغ قرار دارد و می‌توانید انواع خزنده‌ها با نژاد‌های مختلف را هم آن جا ببینید.

باغ پرندگان اصفهان

عکس از گوگل

۲- باغ موزه پروانه‌ها

 در باغ موزه پروانه‌های اصفهان می‌توانید بیشتر از ۲۲۰۰ نوع پروانه تاکسیدرمی شده را ببینید. این باغ فضایی برابر با ۲۰۰۰ متر‌مربع دارد که در آن صدها گونه گل و گیاه هم وجود دارد و لطافت محیط را دو چندان کرده‌اند. 

باغ موزه پروانه‌ها در پارک جنگلی ناژوان قرار دارد. 

باغ موزه پروانه های اصفهان

عکس از گوگل

۳- آکواریوم اصفهان

دیدن زندگی آبزی‌ها در اعماق دریاها و اقیانوس‌ها یکی از رویاهای افراد زیادی است که شاید برای بعضی از آن‌ها دور از دسترس هم باشد. اگر دوست دارید انواع ماهی‌ها و آبزی‌های شگفت‌انگیز را از نزدیک ببینید و امکان غواصی هم ندارید می‌توانید به آکواریوم اصفهان بروید و با آن‌ها آشنا شوید.

این آکواریوم با توجه به اینکه در شهری کویری قرار دارد یکی از بهترین تفریح‌های اصفهان است و طرفداران زیادی پیدا کرده. 

برای دیدن آکواریوم اصفهان باید ۷ متر به زیر زمین بروید. در این جا ۳۳ تونل بزرگ به طول ۵ تا ۱۰ متر وجود دارد که در آن ۶۵۰۰ گونه آبزی نگهداری می‌شود. 

با توجه به ابعاد این آکواریوم‌ها امکان غواصی هم در آن‌ها وجود دارد. 

آکواریوم اصفهان هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۷ عصر باز است و هزینه بازدید از آن ۲۱۰۰۰ تومان است.

آکواریوم اصفهان

عکس از گوگل

۴- شهربازی شهر رویاها

فرقی نمی‌کند چند سال داشته باشید چون شهربازی‌ها همیشه برای همه افراد در سن‌های مختلف مکان خوبی برای تفریح و سرگرمی‌اند. شهر رویاها در اصفهان یکی از شهربازی‌های مدرن است که در آن وسایل بازی متنوع و پر از هیجانی وجود دارد. 

ترن هوایی معلق، دنیای وحشت ۹ بعدی شهر واژگون، دنیای زیر آب و سینمای ۴ از پرطرفدارترین وسیله‌های هیجان‌انگیز در این شهربازی‌اند.

شهربازی اصفهان

عکس از گوگل

۵- باغ گل‌ها در اصفهان

طبیعت و گیاهان همیشه منبع آرامش و لطافت بوده‌اند. باغ گل‌های اصفهان هم یکی از همین مکان‌های گردشگری است که می‌توانید در آن به آرامشی رویایی دست پیدا کنید و برای لحظه‌هایی تصور کنید که باغی بهشتی قدم می‌زنید. 

آشنایی با گونه‌های مختلف گیاهی، تماشای برکه‌های آب که پرنده‌ها در آن مشغول شنا و بازی‌اند،‌ نسیم خنکی که پوستتان را نوازش می‌دهد و عطر گل که در سراسر باغ پیچیده است لحظه‌هایی به‌یاد‌ماندنی برایتان می‌سازد.

بهترین زمان سفر به اصفهان

باغ گلهای اصفهان

عکس از گوگل

تهیه شده توسط تیم تولید محتوای اتاقک

من عکاسم و می‌نویسم چون همیشه دلم می‌خواست دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم. توی رویاهام به همه شهرها سفر می‌کردم و با مردم و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شدم و ازشون عکاسی می‌کردم. اما یک روز تصمیم گرفتم هم دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم و هم جور دیگه‌ای به بقیه نشون بدم. برای همین شروع کردم به عکاسی کردن که خیلی‌ چیزهای جالب رو از دریچه دوربینم به همه معرفی کنم و بعد از اون قلم به دست گرفتم و نوشتن رو شروع کردم. این طوری من و همه کسانی‌ که نوشته‌هام رو می‌خونند به همه شهرها سفر می‌کنیم و با دیدنی‌ها و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.