برنامه سفرچه جوری سفر برم؟

بهترین زمان سفر به اصفهان | نصف جهان را ببینیم

چه زمانی را برای سفر به اصفهان انتخاب کنیم؟

اصفهان شهری است که نه تنها ایرانی‌ها بلکه بیشتر افرادی که به شهرها و بناهای تاریخی علاقه دارند از سراسر جهان به آن سفر کرده‌اند. علاوه‌بر بناهای قدیمی اصفهان به دلیل وجود زاینده‌‌رود، کویرهای وسیع و صنایع دستی شهرت زیادی به دست آورده است. در گوش و کنار این شهر بزرگ جاذبه‌ای دیدنی دلبری می‌کند و گردشگران را برای گشت‌و گذار وسوسه می‌کند.

چه زمانی را برای سفر به اصفهان انتخاب کنیم؟

تخفیف‌های استثنایی برای سفر به اصفهان

اصفهان شهری گرم و خشک است که در فصل‌های مختلف سال آب‌و‌هوایی متفاوت دارد در تابستان‌ها خیلی گرم است و در زمستان‌ها خیلی سرد و خشک. یکی از مهم‌ترین موضوع‌ها این است که بدانیم بهترین زمان سفر اصفهان چه فصل یا وقتی از سال است.

اصفهان در بهار | بهترین زمان سفر به اصفهان

بهار که زمان رویش گیاهان در طبیعت است اصفهان هوایی مطبوع و لذت‌بخش دارد که به راحتی می‌توانیم بگوییم بهار بهترین زمان برای سفر به نصف جهان است. این شهر در روزهای نوروز خیلی شلوغ است و گردشگران زیادی از سراسر ایران به آن سفر می‌کنند به همین دلیل اگر می‌خواهید سر فرصت آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری اصفهان را ببینید اولین روزهای سال را برای سفر انتخاب نکنید چون هم هزینه‌های سفرتان بیشتر می‌شود هم شلوغی و ترافیک بیشتر از حد تصور است. یکی از بهترین ماه‌هایی که در بهار می‌توانید به اصفهان سفر کنید اردیبهشت است که هوا دلپذیرتر و طبیعت دیدنی‌تر است.

اصفهان در بهار | بهترین زمان سفر به اصفهان

رزرو و اجاره سوئیت در اصفهان

اصفهان و گرمای تابستان

در گرمای سوزان تابستان دور سفر به اصفهان را خط بکشید. این شهر در فلات مرکزی و قسمت کویری ایران قرار دارد و به همین دلیل از شهرهای گرم است که تحمل هوای داغش کار راحتی نیست. اگر سفرتان ضروری نیست آن را به اواخر شهریور یا فصل دیگری موکول کنید. 

اصفهان در تابستان
عکس از گوگل

سفر در پاییز به دنیای گوشفیل‌ها و دوغ‌های خوشمزه

فصل پاییز که برگ ریزان و طبیعت لباسی زرد و نارنجی پوشیده است یکی از بهترین وقت‌هایی است که می‌توانید به اصفهان سفر کنید. در این فصل هوا به اندازه کافی خنک شده است و سفرهای تابستانی هم تمام شده و هر خلوت‌تر از چند ماه قبل است. اگر پاییز را برای سفرتان به شهر مسجدهای تاریخی انتخاب می‌کنید دوربین عکاسی‌تان همراهتان ببرید تا زیباترین تصویرها را از اصفهان ثبت کنید.

خوشمزه‌ترین غذاهای اصفهان

اصفهان در پاییز
عکس از گوگل

اصفهان زمستانی

اصفهان زمستان‌های سردی دارد و بعضی از وقت‌ها با بارش برف سفیدپوش هم می‌شود. کاشی‌های لاجوردی بناهای تاریخی جذابیت بیشتری در کنار برف‌های سفید زمستان پیدا می‌کنند. اگر تحمل سرما را دارید سفر در زمستان می‌تواند برایتان خوشایند هم باشد چون تقریبا از بقیه فصل‌های سال سفر ارزان‌تری خواهید داشت. افرادی که در شهرهای سردسیری زندگی‌ می‌کنند می‌توانند بدون نگرانی به اصفهان سفر کنند چون از شهر آن‌ها گرم‌تر است.

هتل‌های ارزان اصفهان

زمستان در اصفهان
عکس از گوگل

تهیه شده توسط تیم تولید محتوای اتاقک

5/5 - (1 امتیاز)
اتاقک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا