معرفی جاهای دیدنی بینالود مشهد

جاهای دیدنی بینالود

شهر جدید بینالود در استان خراسان رضوی قرار دارد. این شهر به دلیل ایجاد شغل و جذب جمعیت از کلان‌شهرهای اطراف ساخته شده است. با اینکه شهر بینالود قدمت تاریخی چندانی ندارد اما آثار تاریخی گوناگونی برای بازدید دارد که از دوران بسیار دور در این منطقه وجود داشته است. در  ادامه از جاهای دیدنی بینالود و جاهای تفریحی شاندیز مشهد بیشتر ممی‌گوییم.

جاهای دیدنی بینالود

جاهای تفریحی شاندیز مشهد

ییلاق شاندیز از مکان‌های شناخته شده گردشگری است. شاندیز در دره‌ای بسیار زیبا با آب‌وهوایی دلچسب قرار دارد. رودخانه‌های بسیاری در ییلاق شاندیز جریان دارند که باعث طراوت و زیبایی طبیعت شهر شده‌اند. طبیعت چشم‌نواز شاندیز مقصد بیشتر گردشگران در سفر به شهر مشهد است.

شما می‌توانید برای رزرو ویلا و سوئیت در شاندیز و نزدیک به شاندیز در صفحه اصلی سایت ما نام این شهر را جستجو کنید و اقامتگاه‌های منطقه را ببینید.

جاهای دیدنی بینالود

منطقه حفاظت شده حیدری

منطقه حفاظت‌شده حیدری در نزدیکی شهر بینالود قرار دارد. این منطقه زیستگاه گونه‌های متفاوت گیاهی و جانوری است. منطقه حفاظت‌شده حیدری زیستگاه اصلی قوچ اوریال است. پلنگ، گربه وحشی، گربه پالاس، کفتار، شاهین، کبک و تیهو از دیگر جاندارن این منطقه هستند. پوشش گیاهی این منطقه شامل گیاهانی مثل داغداغان، کرکو، زرشک و سنجد می‌شود.

منطقه حفاظت شده حیدری

عکس ازسایت iribnews

سنگ نگاره شتر یک از جاذبه های گردشگری بینالود

سنگ‌نگاره‌ای در مسیر شهر بینالود نزدیک به روستای بید قرار دارد که تصویر حیوانات گوناگونی مثل شتر، شیر، گوزن، بزکوهی و انسان‌های شکارچی در آن نقاشی شده است. در سنگ‌نگاره‌ها نقاشی بز‌کوهی نماد برکت و فراوانی و شیر نر نشان‌دهنده محل زندگی این حیوان در آن منطقه بوده است. سنگ نگاره شتر قدمت چند هزار ساله دارد و از آثار ملی ثبت شده است.

سنگ نگاره شتر

عکس از قدس آنلاین

راهنمای اجاره ویلا، سوئیت و اتاق برای اقامت در شهر بینالود و شاندیز

برای شما پیشنهاد ویژه‌ای داریم.

برای اجاره ویلا در بینالود و شاندیز و یا اقامتگاه، سوئیت و اتاق می‌توانید از طریق سایت اتاقک اقدام کنید و با گذراندن چند مرحله ساده اتاقک مناسب را در تاریخ مورد نظرتان، با قیمتی مناسب، رزرو کنید.

اقامت دلچسبی برای شما آرزو می‌کنیم.

من عکاسم و می‌نویسم چون همیشه دلم می‌خواست دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم. توی رویاهام به همه شهرها سفر می‌کردم و با مردم و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شدم و ازشون عکاسی می‌کردم. اما یک روز تصمیم گرفتم هم دنیا رو جور دیگه‌ای ببینم و هم جور دیگه‌ای به بقیه نشون بدم. برای همین شروع کردم به عکاسی کردن که خیلی‌ چیزهای جالب رو از دریچه دوربینم به همه معرفی کنم و بعد از اون قلم به دست گرفتم و نوشتن رو شروع کردم. این طوری من و همه کسانی‌ که نوشته‌هام رو می‌خونند به همه شهرها سفر می‌کنیم و با دیدنی‌ها و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.