چه جوری سفر برم؟برنامه سفر

برنامه سفر خانوادگی قشم | سه روز هیجان‌انگیز با نگین خلیج فارس!

برنامه سفر خانوادگی قشم

اگر تا به حال با خانواده به قشم سفر نکرده‌اید، بیش از این زمان را از دست ندهید. شگفتی‌های طبیعی و گردشگری قشم را تماشا کنید و از بودن در اتمسفر بزرگ‌ترین جزیره خلیج فارس لذت ببرید. طبیعت قشم بی‌مثال است و شبیه و مانند آن را در هیچ کجای کشور پیدا نخواهید کرد. همچنین سفر به جزیره زیبای قشم، یک تیر و چند نشان خواهد بود. چراکه این جزیره بسیار نزدیک به جزایر کوچک و بزرگی مانند هنگام و هرمز است و می‌توانید بازدید از این جزایر را نیز در برنامه سفر خانوادگی به قشم قرار دهید. حال بیایید با هم سفری سه روزه به قشم داشته باشیم و برنامه سفر به جزیره را مرور کنیم!

بهترین زمان سفر به قشم

بهترین فصل سفر به جزیره قشم

برنامه سفر خانوادگی به قشم را برای شش ماه دوم سال اجرا کنید. آب‌‌وهوای این جزیره در تابستان بسیار گرم است و برای کسانی که به هوای گرم جنوبی عادت ندارند، آزاردهنده خواهد بود. اما برخلاف فصول گرم، ماه‌های سرد سال مثل دی و بهمن آب‌و‌هوای جزیره خنک و مطبوع است و میانگین دمای هوا ۱۶ درجه سانتیگراد خواهد بود. بنابراین در هر موقع از سال که به قشم سفر می‌کنید، لباس‌های خنک تابستانی‌تان را با خود ببرید!

مسیر دسترسی و سفر به جزیره قشم

شما می‌توانید با ماشین شخصی، قطار، اتوبوس، تاکسی و هواپیما به قشم بروید. اگر تهران را مبدا سفر در نظر بگیریم، باید ابتدا از اصفهان، شیراز، لار و جهرم بگذرید تا به بندر پل برسید. با قطار نیز می‌توانید به بندرعباس رفته و از آن جا با اتوبوس‌های دریایی به قشم برسید. از تهران تا قشم با قطار، چیزی حدود ۱۵ تا ۱۸ ساعت راه است.

سریع‌ترین و راحت‌ترین راه رسیدن به قشم نیز از طریق هواپیما است که حدود ۱.۵ تا ۲ ساعت طول می‌کشد. خود قشم فرودگاه ندارد، در نتیجه باید ابتدا به فرودگاه بندرعباس بروید و از آن جا سوار اتوبوس‌های دریایی شده و به قشم برسید.

دیدنی ها قشم

روز اول سفر به قشم

روز اول سفر خانوادگی به قشم را با جاذبه‌های طبیعی و اعجاب‌آور آن آغاز می‌کنیم. از دره و غارهای عجیب و غریب گرفته تا جنگل‌های انبوه قشم را می‌گردیم و به سراغ تماشای غروب خلیج فارس خواهیم رفت. بدون شک در پایان روز اول از انتخاب قشم، به عنوان مقصد سفرتان بسیار راضی و شگفت‌زده خواهید بود!

دره ستارگان

دره ستارگان قشم

اولین جایی که باید در جزیره رنگارنگ قشم ببینید، دره ستارگان است. این دره آوازه جهانی دارد و صخره‌ها و کوه‌های عجیب و فضایی آن در اثر طوفان، باران‌های شدید و تغییرات اقلیمی ایجاد شده‌اند. جایی که به باور مردم از برخورد یک ستاره به‌وجود آمده است. این دره دور از مناطق شهری قرار دارد و تا پیش از غروب آفتاب باید برای دیدنش اقدام کنید.

 • هزینه ورودی: رایگان | فاصله تا جاذبه بعدی: نیم ساعت

غار خربس

برنامه سفر قشم

غار خربس یکی از شگفتی‌های تاریخی قشم است که به دوره ساسانیان باز می‌گردد. در آن زمان بومیان برای فرار از دشمن، این غار را که شامل حفره‌های بزرگ و کوچک است، حفر کرده بودند تا در آن پناه بگیرند. کنده‌کاری‌های روی دیوارها و سنگ‌های غار خربس از تلاش‌های مردم باستان برای زیباسازی محل زندگی‌شان است.

 • هزینه ورودی: ۲ هزار تومان | فاصله تا جاذبه بعدی: نیم ساعت

جنگل حرا قشم

جزیره حرا قشم

حسن ختام روز اول برنامه سفر خانوادگی به قشم را به جنگل حرا اختصاص دهید. یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی ایران و جهان که شما را با وجهی دیگر از جزیره روبه‌رو می‌کند. جنگلی انبوه در آب! این نوع جنگل‌ها در آب شور خلیج فارس رشد می‌کنند و با دفع نمک آب به رشدشان ادامه می‌دهند. اگر وقت اضافه آوردید از دیگر جاذبه‌های دیدنی ژئو پارک قشم، مثل چشمه‌های آب معدنی و تنگه چاه کوه دیدن کنید. دره ستارگان و غار خربس نیز از دیگر جاذبه‌های این پارک هستند.

 • هزینه ورودی: رایگان | هزینه قایق: 70 هزار تومان

روز دوم سفر به قشم

روز دوم سفر را به گردش در جزایر کوچک اطراف قشم بپردازید. از جزایر ناز، هرمز و هنگام دیدن کنید و شگفتی‌های جزایر ایرانی خلیج فارس را از نزدیک مشاهده کنید!

جزیره ناز

جزیره ناز قشم

جزیره ناز در مدت کوتاهی در روز با پایین آمدن آب دریا، پدیدار می‌شود و سر از خلیج فارس بیرون می‌آورد. این جزیره اعجاب‌انگیز از صخره‌های ۵ تا ۱۰ متری تشکیل شده و جزیره‌ای در زیر آب‌های خلیج فارس است!

 • هزینه ورودی: رایگان | فاصله تا جاذبه بعدی: نیم ساعت تا 45 دقیقه

جزیره هرمز

جزیره هرمز قشم

حیف است که تا قشم بروید و جزیره رنگی هرمز را نبینید. این قطعه از زمین ایران، یکی از خارق‌العاده‌ترین جاذبه‌های طبیعی جهان را در خود جای داده است. اگر چشم‌تان به ساحل درخشان، سنگ‌های رنگی و ماسه‌های رنگارنگ هرمز بیفتد، خواهید دید که هیچ کجای جهان به زیبایی این جزیره نمی‌رسد! در همان ابتدای هرمز، توک توک‌های رنگارنگی هستند که می‌توانید دور جزیره را با آن‌ها بگردید. توک توک برای گردش در هرمز انتخاب عالی هستند اما اگر نگران کودکان هستید، در همان مکان ون، تاکسی و وانت نیز وجود دارد. در هرمز می‌توانید، ساحل سرخ، ساحل لاک‌پشت‌ها، الهه نمک، دره مجسمه‌ها و دره رنگین‌کمان را از نزدیک ببینید.

 • هزینه ورودی: رایگان | فاصله تا جاذبه بعدی: 45 دقیقه

جزیره هنگام

جزیره هنگام از دیدنی های قشم

پس از هرمز به طرف جزیره هنگام بروید تا روز سوم برنامه سفر خانوادگی به قشم را به شیرینی هر چه تمام‌تر به پایان برسانید. در این جزیره شانس تماشای شنای دسته جمعی دلفین‌ها را دارید. آب دریای جزیره هنگام آن قدر زلال و تمیز است که می‌توانید ماهیان و آبزی‌های زیر دریا را به وضوح ببینید! هزینه قایق‌ها متفاوت هستند و با سوار شدن به قایق می‌توانید تور دریایی به اطراف هنگام داشته باشید. این یکی از بهترین تفریحات قشم برای کودکان است.

 • هزینه ورودی: رایگان

رستوران حاج غفور

در پایان روز دوم سفر، شام را در رستوران حاج غفور قشم میل کنید تا مزه سفر به جان‌تان بنشیند. قلیه‌ ماهی‌های این رستوران محلی حرف ندارد. همه نوع غذای دریایی جنوبی در این رستوران سرو می‌شود که می‌توانید همراه با خانواده در محیطی دلنشین و صمیمی نوش‌جان کنید. رستوران حاج غفور در بلوار خلیج فارس شرقی و کنار مسجد شیخ حاجی رمضان واقع شده است.

روز سوم سفر به قشم

امروز حسابی صبحانه بخورید که روز هیجان‌انگیزی در پیش دارید! می‌خواهیم دل به دریا بزنیم و حسابی آبتنی کنیم. پس از ساحل گردی نیز آماده‌ی خرید شوید که چیزی تا بازگشت به خانه نمانده است!

تفریحات آبی

تفریحات آبی قشم

به ساحل بروید و دریای نیلگون خلیج فارس را تماشا کنید. برای بچه‌ها بازی در ساحل بسیار هیجان‌انگیز است. اگر شما هم اهل هیجان هستید، بازی‌های آبی قشم را حتما امتحان کنید. موج‌سواری روی دریای خلیج فارس و پرواز بر فراز دریا حس رهایی و شادابی وصف‌ناپذیری به شما هدیه خواهد داد. غواصی، پاراسل، فلای برد، اسکی روی آب و اسکوتر زیر دریایی از تفریحات دریایی قشم به شمار می‌روند.

رستوران خاله

بعد از بازی و تفریحات آبی، حسابی گرسنه خواهید شد. به رستوران خاله بروید و انواع سمبوسه و فلافل جنوبی را امتحان کنید. ساندویچ‌های ماهی این رستوران نیز بسیار لذیذ هستند و چشیدن طعم آن برای کسانی که غذاهای دریایی دوست دارند، تجربه متفاوت و جذابی خواهد بود.

بازار گردی

بازارگردی در قشم

مراکز خرید قشم از مهم‌ترین دلایل سفر به جزیره هستند. قیمت‌های ارزان و اجناس با کیفیت منطقه آزاد این جزیره زبانزد خاص و عام است. سیتی سنتر قشم، بازار بندر درگهان، پاساژ دو دلفین و مرکز خرید مرجان قشم از جمله بازارهای اصلی جزیره به حساب می‌آیند. صنایع دستی جنوب را هم می‌توانید از این مراکز خرید تهیه کنید و یادگار قشم را با خود به خانه ببرید!

لوازم ضروری برای سفر خانوادگی به قشم

سفر خانوادگی به قشم

در این بخش از برنامه سفر خانوادگی به قشم، فهرستی از لوازم موردنیاز سفر را برای شما آماده کرده‌ایم تا با خیالی آسوده ساک سفر ببندید:

 • لباس خنک و مایو شنا
 • مسواک و خمیردندان
 • شارژر و پاوربانک
 • عینک آفتابی
 • اسباب‌بازی برای بچه‌ها
 • صندل مناسب برای پیاده‌روی
 • ضد آفتاب
 • کیف دستی کوچک برای گردش روزانه
 • کلاه آفتاب‌گیر
 • کارت شناسایی

اقامت در جزیره قشم

جاهای دیدنی قشم

اقامت در نگین خلیج فارس مهم‌ترین دغدغه سفر است. جایی راحت و مستقل که امکانات کامل رفاهی داشته باشد و در عین حال به اندازه جیب شما هم بخورد. شما می‌توانید با اجاره سوئیت و انواع اقامتگاه‌های قشم مثل خانه‌های بومگردی، خانه‌های روستایی و ویلاها اقامتی بی‌دردسر داشته باشید. در سایت اتاقک تصاویر انواع اقامتگاه‌های قشم را ببینید، قیمت‌ها را مقایسه کنید و امکانات آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید. سپس یکی از این اقامتگاه‌ها که با بودجه و سلیقه‌تان جور بود، در سایت اتاقک رزرو کنید و راهی سفر شوید.

در این نوشتار برنامه سفر خانوادگی به قشم در 3 روز را به شما پیشنهاد داده‌ایم تا از زمان‌تان نهایت استفاده را ببرید. اگر دوست داشتید، طبق این برنامه، سفرتان را پیش ببرید. اما یادتان باشد که قشم بیشمار جاذبه‌ی دیدنی دارد که می‌توانید در سفر خود از آن‌ها نیز بازدید کنید. سفرتان خوش!

5/5 - (1 امتیاز)
اتاقک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا