جاذبهکجا سفر برم؟

جنگل صفا رود رامسر؛ یکی از جاذبه های بی نظیر رامسر

استان مازندران با جاذبه‌های گردشگری فراوان چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. رامسر یکی از زیباترین شهرهای استان مازندران است که یکی از جذاب‌ترین مناطق شمال، یعنی جاده مارپیچ جواهرده هم در آن قرار دارد. جواهرده با پوشش گیاهی و چشم‌انداز بی‌نظیری که دارد، هر ساله توریست‌های بسیاری را به خود جذب می‌کند. پس از طی مسیر حدود 9 کیلومتر از این جاده زیبا، به یک پارک جنگلی فوق‌العاده دیدنی خواهیم رسید که به جنگل صفارود مشهور است.

در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با ویژگی‌های این پارک جنگلی زیبا آشنا کنیم تا پس از نهایی شدن تصمیمتان برای سفر به رامسر به آسانی به اجاره آنلاین ویلا بپردازید.

معرفی جنگل صفا رود رامسر:

جنگل صفا رود به دلیل قرار گیری در دل دره دارای جاذبه های طبیعی فراوانی از جمله رودخانه ، جنگل، پوشش گیاهی متنوع و چشمه های آب معدنی است که در کنار یک دیگر منظره ی فوق العاده ای را تشکیل می دهند. یکی از دلایل نام گذاری این بوستان جنگلی رودی زیبا با آبی گواراست که از میان این جنگل عبور می کند. برای رسیدن به این پارک جنگلی زیبا از میدان غربی رامسر باید مسیر جواهرده را طی نمود و پس عبور از مسیری تقریبا کوتاه به ابتدای صفا رود رسید و پس از آن با استفاده از چندین پله می توانید از تمامی امکانات و مناظر این جنگل سحر آمیز بهره مند شوید .

پارک جنگلی صفا رود کجاست؟

همان‌طور که به آن اشاره شد، برای رسیدن به صفارود باید فاصله بسیار کوتاهی را از شهر رامسر طی کنید. یکی از بهترین روش‌ها برای رسیدن به این جنگل زیبا، استفاده از خودروی شخصی است؛ زیرا حتی رانندگی در این مسیر هم یکی از متفاوت‌ترین تجربه‌های شما خواهد بود. اما اگر به هر دلیل قصد استفاده از خودروی شخصی را ندارید، می‌توانید با تاکسی‌های شهری به آسانی به این جنگل زیبا دسترسی داشته باشید. صفارود دارای دو ورودی فرعی است که یکی از این ورودی‌ها پلکانی بوده و مخصوص پیاده‌روی درست شده است. ورودی دیگر مسیر ماشین‌رو است و در صورتی که وسایل بسیاری را همراه خود دارید، می‌توانید از این مسیر استفاده کنید.

ویژگی های بوستان صفا رود

جنگل طبیعی صفارود دارای پوشش گیاهی متنوع و درختان تنومند و بلند قامت ممرز، انجیلی یا توسکا، افرا، ون و … است. حضور این درختان مدیون رودخانه‌ای پر آب و فیروزه‌ای است که از میان این جنگل عبور کرده و به آن حیات و سرسبزی می‌بخشد. همچنین به دلیل وجود آب و هوای معتدل و پوششش گیاهی مختلف این جنگل زیستگاه بسیاری از حیوانات از جمله خرس، خوک، پلنگ، بز کوهی، روباه، خرگوش، گرگ، شوکا، سمور، میش و… است؛ همچنین در گذشته در این جنگل، حیواناتی مانند ببر مازندران نیز زندگی می‌کرده‌اند. یکی از ویژگی‌های مهم این بوستان جنگلی امکان مراجعه به آن در تمامی ساعات شبانه‌روز است؛ مسافران می‌توانند از این مکان برای اقامت موقت نیز استفاده کنند. در غیر این صورت می‌توانند به اجاره آنلاین ویلا در رامسر پرداخته و مکان ثابتی را برای اقامت برگزینند.

امکانات بوستان جنگلی صفارود

جنگل صفارود دارای امکانات رفاهی فراوانی بوده که مسافران با بهره‌مندی از این امکانات می‌توانند سفری دلپذیر و لذت‌بخش را برای خود رقم بزنند. امکانات رفاهی که برای این بوستان فراهم آورده شده، شامل آلاچیق‌های بزرگ، سرویس‌های بهداشتی متعدد، فروشگاه و سوپر مارکت‌های مختلف و …است؛ اما یکی از اصلی‌ترین امکانات طبیعی این بوستان چشمه آب معدنی است که در کنار درختان بلند قامت قرار گرفته و همین موضوع یکی از دلایلی است که این جنگل را به مکانی توریستی تبدیل کرده است. اگر به صفارود سر می زنید، سعی کنید پس از در نظر گرفتن امکانات این بوستان، وسایل مورد نیاز خود را جمع‌آوری کرده و روانه این طبیعت زیبا شوید.

اجاره آنلاین ویلا در صفارود

برای اقامت در نزدیکی جنگل صفارود می‌توانید با مراجعه به سامانه آنلاین اتاقک، به آسانی خانه‌های محلی یا ویلاهایی که در اطراف صفارود و شهرستان رامسر قرار دارند را مورد بررسی قرار داده و مناسب‌ترین آنها را برای اقامت رزرو کنید تا از تک‌تک لحظات سفر خود لذت ببرید.

آدرس بوستان جنگلی صفارود

استان مازندران، شهرستان رامسر، 9 کیلومتری جاده جواهرده-رامسر، بوستان جنگلی صفارود

جمع بندی

طبیعت زیبای استان مازندران هر ساله توریست‌های بسیاری را جذب مناظر فوق‌العاده خود می‌کند. یکی از این مناظر، جنگل طبیعی صفارود است که در شهرستان رامسر و در جاده جواهرده قرار دارد. این جنگل زیبا دارای پوشش گیاهی و درختان متعددی همچون ممرز و افرا، چشمه‌های آب معدنی، رودخانه خروشان و آب و هوای فوق‌العاده‌ای است که روح را نوازش می‌دهند. همچنین امکانات رفاهی این بوستان در حد استاندارد بوده و مسیرهای دسترسی به آن بسیار آسان است. بنابراین توصیه می‌شود حتی یک بار هم که شده از این جنگل سرسبز بازدید کرده و از مناظر طبیعی آن لذت ببرید. اما بهتر است به این نکته توجه کنید که آیندگان ما نیز حق استفاده از مناظر زیبایی و طبیعی را دارند؛ بنابراین سعی کنید همواره در حفظ بهداشت و سلامت محیط‌زیست به خصوص جنگل‌ها کوشا باشید تا همگان از زیبایی آنها بهره‌مند شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا