میزبان

چگونه میزبان خوبی باشیم؟ | مهم ترین نکاتی که میزبان های عالی رعایت می‌کنند

چگونه میزبان خوبی باشیم؟

همان‌‌طور که شما هم می‌دانید مهمان‌نوازی ریشه در آداب‌و‌رسوم و فرهنگ ما ایرانی‌ها دارد. اما در موضوع سفر حسن خلق میزبان یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که همیشه گردشگران بعد از تمام شدن سفر در مورد آن صحبت می‌کنند و اگر خاطرات خوبی از نحوه برخورد میزبان و امکانات اقامتگاه داشته باشند بدون تردید با رضایت خاطر آن اقامتگاه را به دیگران نیز پیشنهاد می‌دهند. برخورد و رفتار خوب و حرفه‌ای یکی از مهم‌ترین امتیازهای میزبان خوب است. شما هم می‌توانید با رعایت چند نکته کوچک اما کلیدی به میزبانی خوب و حرفه‌ای تبدیل شوید تا رضایت مهمان‌ها را بیش از پیش کسب کنید.

میزبان خوبی باشیم
میزبان خوبی باشیم

در دسترس باشید

یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که برخی از مهمان‌ها دارند در دسترس نبودن میزبان است. بهتر است بدانید که یک میزبان باید همواره پاسخگوی تماس‌های مهمان‌ها باشد.

یکی از زمان‌هایی که باید در دسترس باشید زمانی است که مسافر مرحله رزرو را پشت سر گذاشته و نیاز به هماهنگی در مورد زمان، تاریخ و نحوه ورودش به اقامتگاه دارد.

در طول مدت اقامت مهمان در اقامتگاه هم شما باید پاسخگوی تماس او باشید و در صورت به وجود آمدن مشکلی برای اقامتگاه سریع خودتان را به آنجا برسانید و مشکلات پیش‌آمده را برطرف کنید.

فراموش نکنید در مدتی که مهمان‌ها در اقامتگاه ساکن‌اند تلفن همراهتان روشن و در دسترس باشد.

همچنین به پیامک‌ها نیز توجه کنید چون ممکن است مسافران برای برقراری ارتباط  با شما پیامک ارسال کنند. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که با هماهنگی مهمان یکی از راه‌های ارتباطی را برای تماس با یکدیگر انتخاب کنید. برای مثال یا با پیامک و یا از طریق تماس تلفنی با همدیگر ارتباط برقرار کنید.

میزبانی در دسترس باشبم
در دسترس باشید

راهنمای خوبی باشید

یکی از اقداماتی که شما را به میزبانی شایسته تبدیل می‌کند این است که مسافران را به‌خوبی به سمت اقامتگاه راهنمایی کنید. تصور کنید اقامتگاه شما در کوچه‌پس‌کوچه‌های شهر و یا در روستایی است که نام و نشانی کوچه و خیابان‌هایش به‌صورت واضح مشخص نیست و زمان ورود مهمان‌های شما به اقامتگاه نزدیک به نیمه‌‌شب است، مسلماً پیدا کردن اقامتگاهی با شرایط مشابه به این وضعیت برای مسافران کار راحتی نیست. حتماً شنیده‌اید که همیشه پیشگیری بهتر است. در این مواقع چند راهکار وجود دارد.

اولین راه این است که شما آدرس را به‌صورت دقیق برای مسافر پیامک کنید و از طریق تماس تلفنی هم توضیحات لازم را به او بدهید. ارسال لوکیشن از طریق نقشه آنلاین تلفن همراه هم دومین راهی است که حتماً باید انجام شود. اما اگر امکان ارسال لوکیشن  از روی نقشه را ندارید می‌توانید یک کروکی دقیق با مشخص کردن چهار جهت اصلی و موقعیت مکانی اقامتگاه آماده کنید و آن را برای مهمان‌ها ارسال کنید تا بتوانند به‌آسانی به اقامتگاه برسند.

راهنمای خوبی باشید
راهنمای خوبی باشید

سخن آخر

بدون تردید برخوردهای اولیه میزبان و راهنمایی‌های به‌موقع او می‌تواند یکی از مؤثرترین گزینه‌ها بر نظر مثبت مهمان‌ها باشد.

با رعایت چند نکته خیلی ساده بدون نیاز به صرف وقت و هزینه زیاد شما می‌توانید به میزبانی حرفه‌ای تبدیل شوید که رضایت مهمان‌ها را در برخوردهای اول به‌خوبی به دست می‌آورد.

لطفاً نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بفرستید.

قسمت‌های بعدی راهنمای میزبان را در لینک‌های زیر می‌توانید بخوانید:

راهنمای میزبان | قسمت دوم | به‌آسانی به میزبان مهربان و خوش‌رویی تبدیل شویم.

راهنمای میزبان | قسمت سوم | چند نکته ضروری برای اینکه اقامتگاه ما پذیرای مهمان‌های بیشتری باشد.

راهنمای میزبان | قسمت چهارم | ویژگی‌های یک اقامتگاه خوب

 

تهیه شده توسط تیم تولید محتوا اتاقک

4.5/5 - (8 امتیاز)
اتاقک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا